OTVORENO PRVENSTVO SAVEZA U LOVNOM STRELJAŠTVU U ORAŠJU

Lovački Savez HB Deveto otvoreno prvenstvo Lovačkog saveza Herceg Bosne održano je 27. svibnja 2017. na streljani „Jeleneži“ u Orašju. Natjecalo se 68 strijelaca, svrstanih u 19 ekipa, što je rekordan broj sudionika i ekipa na streljačkim natjecanjima koje je dosad organizirao Savez.

Osim strijelaca iz BiH, na natjecanju su sudjelovali strijelci iz Hrvatske i Srbije. Iz Hrvatske, strijelci LU-a „Jastreb“ Babina Greda i LD-a „Srndać“ Stari Mikanovci, a iz Srbije, ekipa SK-a „Premium“ iz Subotice. Iz BiH, iz Lovačkog saveza Republike Srpske, LU „Semberija“ iz Bijeljine s dvije ekipe i LU „Podrinje“ iz Janje; iz Tuzlanske županije, strijelci LD-a „Tuzla“ iz Tuzle; od članica Lovačkog saveza Herceg Bosne, LU „Sava“ Orašje s dvije ekipe, LU „Kuna“ Domaljevac, LSUG „Jarebica“ Štrepci, LD „Sokol“ Seonjaci, LD „Lještarka“ Kiseljak, LD „Zec“ Busovača, LD Tetrijeb“ Kupres, LD „Mosor“ Široki Brijeg, LD „Jarebica“ Mostar, LD „Galeb“ Čapljina i LU „Jadran“ Neum.

Na početku natjecanja sve sudionike pozdravio je domaćin, predsjednik LU-a „Sava“ Marinko Džoić. U ime Županijskog vijeća za lovstvo okupljene je pozdravio predsjednik Joso Leovac, u ime Lovačkog saveza Herceg Bosne, dopredsjednik Pavo Kosić, a u ime županijske Vlade, predsjednik Marijan Klaić, koji je službeno otvorio natjecanje.

U prvoj seriji Marijan Relota iz Busovače i Ivica Bačić iz Neuma pogodili su svih petnaest golubova. S nestrpljenjem se pratila druga serija, nakon koje su strijelci LU-a „Jadran“ iz Neuma (Ivica Bačić, Alen Franić i Marijan Karabalić), s ukupno 81 pogotkom, bili uvjerljivo prvi. Drugi, sa 73 pogotka, bili su strijelci LD-a „Tuzla“ iz Tuzle (Jozo i Stjepan Kaldrmdžić i Dragan Filipović), a treći, nakon raspucavanja s LU-om „Sava“ iz Orašja, sa 69 pogodaka, bili su strijelci LD-a „Tetrijeb“ iz Kupresa (Jurica Smoljo, Ivan Barić, Ivica Franjko i Jovan Teofanović).

Završna serija za pojedinačni poredak bila je vrlo uzbudljiva i neizvjesna. Posebice je bilo „napeto“ u raspucavanju za prvo mjesto između Marijana Karabalića i Ivice Franjka, te za treće mjesto između Joze Kaldrmdžića i Alena Franića. Na kraju, poredak je bio sljedeći: šesto mjesto, Saša Micić, 26-35; peto, Ivica Bačić, 27-38; četvrto, Alen Franić, 27-41; treće, Jozo Kaldrmdžić, 28-41, drugo, Ivica Franjko, 29-42, prvo, Marijan Karabalić, 27-42.

Diplome za sudjelovanje na natjecanju svim momčadima uručio je Đuro Oršolić, član Povjerenstva za lovno streljaštvo Lovačkog saveza Herceg Bosne i voditelj streljaštva u „Savi“. Pokale i medalje pobjednicima u momčadskom dijelu uručili su Ivica Lučić i Joso Leovac, a u pojedinačnom Marinko Džoić.

Tako je završio „dug“, ali sadržajan dan na streljani. Strijelci i gosti mogli su uživati u odličnom roštilju, te u trešnjama i travarici iz Hercegovine, sočnim jagodama i šljivovici iz Posavine i, naravno, odličnom gađanju.

OTVORENO PRVENSTVO SAVEZA U LOVNOM STRELJAŠTVU U ORAŠJU