PRVENSTVO ČLANICA SAVEZA U LOVNOM STRELJAŠTVU U ŠIROKOM BRIJEGU

Lovački Savez HB Sedamnaesto prvenstvo članica Lovačkog saveza Herceg Bosne održano je 5. kolovoza 2017. na streljani „Mostarsko blato“ u Širokom Brijegu. Domaćin natjecanja, LD „Mosor“ Široki Brijeg i organizator, Lovački savez Herceg Bosne, odradili su sve što treba kako bi ovo natjecanje proteklo na vrhunskoj razini.

Dan uoči natjecanja, 4. kolovoza, u popodnevnim satima bio je termin za službeni trening. Role iz Domaljevca, Đuro iz Orašja, Ivica iz Neuma sa svojim ekipama došli su na trening i planirali noćiti, a na treningu su im se pridružili strijelci iz hercegovačkih lovačkih udruga. Lagani povjetarac u samo predvečerje bio je malo osvježenje i nada da će subota, dan natjecanja, u pogledu temperature biti malo podnošljivija. No to se nije dogodilo. Paklena vrućina, bez daška vjetra, pratila je natjecanje od početka do kraja.

Prije početka natjecanja, nazočne je najprije pozdravio Krešo Ćavar, domaćin i predsjednik LD-a „Mosor“ Široki Brijeg, a zatim i Slavko Marin, predsjednik Lovačkog saveza Herceg Bosne.

Za ovo natjecanje ekipe su prijavile: LU „Sava“ Orašje, LU „Kuna“ Domaljevac, LD „Zec“ Busovača, HLU „Malič“ Grude, HLU „Orao“ Čitluk, LD „Jarebica“ Mostar, LD „Galeb“ Čapljina, LU „Jadran“ Neum i LD „Mosor“ Široki Brijeg, ukupno 35 natjecatelja.
Već nakon prve serije od 15 golubova, papirnatim favoritima, Neumljanima i Širokobriježanima, ozbiljno su zaprijetili Čitlučani. U drugoj serije Marijan Luburić iz „Orla“ pogodio je svih petnaest golubova, Mario Dugandžić, Marinko Zovko i Tomislav Luburić također su dobro gađali, što je bilo dovoljno da ekipa „Orla“ iz Čitluka s ukupno 77 pogodaka bude pobjednik natjecanja. Drugo mjesto osvojili su strijelci „Mosora“ iz Širokog Brijega (Slavenko Lasić, Zoran, Vladimir i Tomislav Mandić) sa 75 pogodaka, koliko su imali i trećeplasirani, strijelci „Jadrana“ iz Neuma (Ivica Bačić, Mato Bačić, Alen Franić i Ante Matuško).

U konkurenciji pojedinaca, poredak je bio sljedeći: šesti Slavenko Lasić (25-9), peti Mario Dugandžić (25-11), četvrti Ante Matuško (26-12), treći Zoran Mandić (27-13), drugi Alen Franić (26-15), a prvi Marijan Luburić (29-13), član „Orla“ iz Čitluka. Tako su se strijelci „Orla“ okitili naslovima pobjednika u obje konkurencije.

Predrag Mandić-Lija uručio je svim ekipama diplome za sudjelovanje, tajnik Saveza Ivica Lučić uručio je pokale i medalje najboljima u ekipnom dijelu, a Krešo Ćavar najboljima u pojedinačnoj konkurenciji.

U restoranu „Gurman“ u Provu, gdje su natjecatelji našli spas od nesnosne vrućine, bilo je puno ugodnije. Uz hranu, hladno piće i ugodne lovačko-streljačke razgovore, subotnje popodne brzo je izmicalo.

PRVENSTVO ČLANICA SAVEZA U LOVNOM STRELJAŠTVU U ŠIROKOM BRIJEGU